ФОТО: Дрво смачка автомобил кај Лептокарија


Силниот ветер во Скопје собори дрво кај трговскиот центар Лептокарија. Дрвото падна врз автомобил на паркингот, кој остана оштетен на целата предна страна.

Според денешната временска прогноза, ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1