ФОТО: Еве како Хилари Клинтон ја лечи тагата од поразот со Трамп


Откако ја изгуби претседателската трка, Хилари Клинтон се насочи кон природата.

Таа и нејзиниот сопруг Бил за време на една прошетка наишле на жена и нејзината ќерка, а Хилари со задоволство прифатила да се фотографира со нив.hilari-2

Ова е прва фотографија на Хилари Клинтон во јавноста после изборниот пораз.

Како што вели Маргот Герстер, жената која се фотографирала со Хилари, таа е многу љубезна и ја прегрнала.

Маргот објавила фотографија, а на неа освен Хилари се и ќерката на Маргот, Фиби и нивното куче Пајпер. Ги фотографирал Бил Клинтон, поранешниот претседател на САД.

hilari1

Герстерова имала можност и да позборува со Хилари и и кажала дека гласала за неа, а како и тоа дека сакала да ја прегрне после изборите.

Фотографијата ја објавила на социјалните мрежи, за да, како што вели, ја врати насмевката на лицата на луѓето, после избортите на кои победи Доналд Трамп.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1