ФОТО: Еве како изгледа скопскиот плоштад зад оградата


Плоштад  „Македонија”  наскоро ќе добие нова фонтана со прскалки на површинско ниво со 128 прскалки, кои ќе се употребуваат само во летниот период. Фонтаната ќе биде со димензии 15х15 метри, а ќе биде поставена на просторот помеѓу Камениот мост и постојната фонтана.

Foto- Kurir.mk

Foto- Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1