Фото: И играње карти се наплаќа во Охрид?


Понекогаш играњето карти може навистина да биде скапо. Па доколку сакате да играте карти на македонските плажи тоа ќе ве чини дури 150 денари по особа. Фотографијата ја објави порталот Пулс 24. 

На фејсбук пак кружи и приказна дека на една од охридските плажи се наплаќала и коцка лед 🙂 за ова секако нема потврда. Како и да е вакви лесни „заработки“ не се правило – на повеќето охридски плажи туристите навистина уживаат а цените не се многу поразлични од другите летувалишта во соседството и се прилагодени на нашиот стандард. Секоја чест а нив, а за оние кои од воздух сакаат да направат пари – ако им успева секоја им чест што има некој што би плаќал за коцка лед или пак играње карти 🙂

karti1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1