ФОТО кое го крена интернетот на нозе: Стив Џобс е жив и е во Рио?


Поради една фотографија која ја поставил Бразилец на Редит се појави сомнеж дека смртта на Стив Џобс е лажирана.

На сликата која е објавена може да се забележи дека во позадината непознат маж турка количка со човек кој многу личи на Џобс.

Тој под сликата напишал: Стив Џобс е жив и е во Рио!

Првиот човек на Ејпл починал на 5-ти октомври 2011 година, но човекот на сликата многу потсетува на него.

stiv djobs

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1