ФОТО: Ова е хотелот во кој почина пациент со симптоми на Ебола


Хотелот Супер 8 во Мавровка е местото каде починал пациентот со симптоми на Ебола, државјанин на Велика Британија. Инаку уште едно лице кое престојувало заедно со лицето од Велика Британија е со симптоми на Ебола, и истото е под медицински надзор на Инфективна.
Хотелот е под силно полициско обезбедување и не се дозволува никаков влез или излез од истиот.
Foto – Sitel

Како се пренесува ЕБОЛА и кои се први симптоми

hotel-super-8

10727035102039291134071141581221795o

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1