ФОТО: Пожар во ГТЦ


По брза реакција на противпожарната бригада, пожарот во Градскиот трговски центар беше локализиран и ставен во контрола.

Огнот почнал да се шири од оџакот, од приземјето на ГТЦ од стараната на Жена парк, во улицата каде порано имаше автобуска постојка.

Откако пожарникарите го изгаснаа огнот, против пожарните возила го напуштија местото на пожарот.

Foto – A1On

pozarnaGTC

pozarnaGTC1-675x320

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1