ФОТО: Првоаприлската шега на Ноне ги крена роднините на нозе


Ете, и јас кажав „Да“, напиша Ноне Неделковска на својот фејсбук профил. Велешанката која некогаш беше активна на естрадата се пошегува на денот на шегата, Први Април.none500

Многу досетливо и оригинално. Слика од интернет со раце на црномурест маж како држи прстен, фотографија од девојка која има прстен на рака… Се тоа Ноне добро го скоцкала. Но… останаа неинформирани роднините, кои пак почнале да вртат телефони, да честитаат, не само на Ноне туку и на нејзините родители…

Можеби малку непријатно за родителите на Ноне,а а богами и за роднините, но сепак, мора да се признае дека првоаприлската шега на Ноне ги збини сите… Дел од медиумите потрчаа први да објават дека оној што го направи годишниот хороскоп на Ноне и погодил сѐ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1