ФОТО: Се жени Бали Бег – Ова е неговата вереница


Еден од најпознатите турски актери, кој ги маѓепса жените ширум светот, Бурак Озчивит и неговата колешка Фахрије Евџен ќе се венчаат идната година на лето. Веста како бомба одекна во турските медиуми, а двојката се уште официјално не ја потврдила оваа вест.1bali.jpg500
Бурак и Фахрие својот љубовен живот го кријат далеку од очите на јавноста Но она што ги предаде во последно време е тоа што секогаш споделуваат фотографии на Инстаграм во исто време, а на една од нив дури и се гледа како познатиот Бали Бег позира во станот на убавата актерка.
Информираните тврдат дека тие двајца веќе дале капар за вила во мирен дел од Истанбул и дека планираат токму тука да го започнат својот брачен живот, пишува турска Газета.
Новинарите упорно ги следат, а кога минатата недела ја прашаа актерката да ја коментира својата врска со Бурак таа со насмевка на лицето договори:„Не го коментирам својот приватен живот“.
bali-beg500
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1