ФОТО: Сите ја знаете Иванка, но запознајте ја Тифани Трамп


Бизнис магнатот и кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп има пет деца со своите три сопруги, од кои најмладиот Барон од бракот со Меланија, има 10 години.tifani-tramp

Постарата ќерка Иванка, која со браќата Доналд Џуниор и Ерик се деца од неговиот прв брак со Ивана, веќе добро е позната на јавноста. Таа е десна рака на својот татко и најверојатно ќе наследи голем дел од неговите бизниси.

Помладата ќерка, пак, е Тифани Трамп, крстена по најпознатата продавница за накит во светот, а се наоѓа во една од кулите изградени од Трамп, е плод на љубовта меѓу Доналд и Марла Мејплс. Некогаш љубовница на бизнисменот, подоцна и втора сопруга, Марла дека е најдобра пријателка со својата ќерка.1tifani-tramp

И Доналд е многу горд на Тифани, која е прва во генерацијата на Универзитетот во Пенсилванија и вели дека е вистински победник како него.

Сепак, 22-годишната Тифани сака и да се забавува, таа е една од оние омразени „Богати деца на Инстаграм“ и има пејачки амбиции.2tifani-tramp

Беше практикант во „Вог“ и сака да се изразува само литературно, за што често ја задеваат и велат дека зборува како аристократка од педесеттите години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1