ФОТО: Судир на 40 возила во Словенија, најмалку 5 загинати


Во верижен судар на неколку десетици возила на приморскиот автопат во Словенија, меѓу Сеножече и Нанос во правец на Љубљана, според неофицијалните податоци загинале пет лица, а повеќе се повредени, јави СТА.Screenshot_119

Во полициската управа Копра наведуваат дека сообраќајната несреќа ја предизвикала слабата видливост поради маглата.

Во оваа полициска управа велат дека се судриле меѓу 30 и 40 автомобили и товарни возила.

Сообраќајната несреќа се случила околу 14 часот.sudar soobrakjajka karambol

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1