ФОТО: Таткото ја прекинал свадбата на ќерката – кога сфатиле зошто, сите се распакале


Обично, таткото и очувот на ќерката не се добри односи или само официјално се ценат, но оваа приказна покажува друга страна.

tatko22

Тод Бахман е татко на невестата и требал да ја испрати до олтарот. Но, одеднаш застанал и ја прекинал церемонијата.

Додека гостите со чудење го следеле неговото движење, тој стигнал до очувот на неговата ќерка, со кој таа растела од 11 години.tatko33 tatko-ja-prekinal-vencavkata-na-svojata-kerka-za-da-go-zeme-ocuvot-i-zaedno-da-ja-ispratat-do-oltarot-06

Без зборување го фатил за рака и го однел до невестата, за заеднички да ја предадат на младоженецот.

„Никој не остана рамнодушен. Сите имаа солзи во очите. Семејствата се онакви какви што ќе ги направиме. Мислете на своите деца, не на своето его“, напишала фотографката на својата Фејсбук објава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1