ФОТО: Зошто авионот на „Ер Малта“ „црташе“ срциња на небото?


Сите оние кои вчера ја посетија страницата Flightradar24.com сигурно помислиле дека нешто не е во ред со овој сервис кој ги покажува рутите на авионите во светот. Имено, авионот Ер Малта кружел околу овој остров и исцртал срциња во воздухот.

av.jpg500

Веројатно и контролорите на летот помислиле дека им се привидува кога ги виделе срцињата на екранот, но со „ербас“ A319-111 се е во ред.

Двете срца кои се преклопуваа биле подарок на оваа компанија за нивните членови на екипажот, пилотот и стјуардесата, кои вчера се венчаа во авионот. На летот присуствуваа членовите на нивните семејства и пријателите.

Чарлс Борг Џулијано е долгогодишен капетан на Ер Малта, а Јулија Лин Слибо е стјуардеса во истата компанија.

1av.jpg500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1