Газел се пред себе со автомобил па влетал со кафуле – незапаметен ужас во Белград


Непознат маж рано утринава направи хорор во Белград на улицата Кнез Михајлова, кога влетал во толпа луѓе, по што немилосрдно ги прегазил, па се забил во кафуле на патот.

Српскиот Курир пренесува дека Фордот кој сеел страв демолирал тераси на 3 кафулиња на улицата, повредил и 21-годишна девојка која случајно се напла на местото на настанот.

На лице место биле две екипи на итната помош, како и полицијата.

Девојката веднаш била пренесена на Ургентен, заедно со возачот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1