Германски државјанин пронајден мртов во хангар кај МВР, се предозирал со метадон


Вчера во 18.22 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во хангар на улица „Димче Мирчев“ во Скопје имало починат маж.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство и било утврдено дека се работи за лицето П.М.К.(30) од СР Германија, кој претходно таму бил со Д.К.(29) и користеле метадон.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1