Гледајте живо – Инаугурација на Обама


obama zakletva 2Започна инаугурацијата на старо новиот претседател на САД Барак Обама.

Тој ќе се заколне на две библии едната на Абрахам Линколн, а другата на Мартин Лутер Кинг.
Ова е преносот во ЖИВО од инагурацијата

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1