Гром удри во авион полн со патници (Видео)


Гром удри во авион на компанијата „ WOW“ од Исланд, веднаш по полетувањето, додека тој беше полн со патници.avion-grom

Сепак, иако снимката која се појави на „Јутјуб“ изгледа страшно, веројатно никој од патниците не почувствувал ништо затоа што авионите имаат посебна заштита, правени се од посебен алуминиумски материјали и заштита на електронскиот уред од громови. Практично се отпорни на лошите временски услови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1