ХОРОР: Девојки се онесвестуваат од болка по напад од риби (ВИДЕО)


Капачите на познатата бразилска плажа „Бока да Бара“ беа сведоци на ужасни сцени. Збудалени риби од видот сомови, кои имаат остри перки, почнаа да се забиваат во телата на луѓето што беа во водата.devojki-onesvesteni-ribi-640x328

Една од девојките која била нападната, како што може да се види од кратката снимка, дури и падна во бессознание од болка. Спасувачите се обидоа да ги извлечат бодежите од раката на девојката, но никако не успеваа во тоа. Затоа и ја пратија директно во болница на операција.

Извлекувањето на острите парчиња од забодените перки е тежок процес. Тие се остри како игли, но имаат дополнителни израстоци, кои се забиваат во местото на жртвата и оттаму речиси и не можат да излезат. Поради тоа е неопходен внимателен хируршки зафат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1