И Македонија дел од истрага за местење фудбалски натпревари во 7 европски земји


Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари.

Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна Гора, Србија и Македонија, соопштија белгиските обвинители.

– Голем број лица се лишени од слобода и се преземаат акции за целосно расчитување на случајот, се вели во соопштението.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1