Идентификувано безживотното тело пронајдено во Охридското Езеро, младо момче од Кичево


Полицијата го утврди идентитетот на лицето чие безживотно тело денеска во 11:55 часот беше забележано во водите на Охридското Езеро во близина на плажата „Бафало бич“ кај мостот на каналот „Студенчишта“.

Станува збор за лицето Филип Ѓ. (24) од Кичево, со престојувалиште во Охрид, а кој на 16 овој месец бил пријавен кај полицијата како исчезнат.

По наредба на јавен обвинител, во болницата во Битола ќе биде извршена обдукција за утврдување на причините за смртта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1