Исчезнатиот авион пронајден кај село Кожле (Фото)


Авионот кој исчезна од радарите е пронајден кај село Кожле. Претходно беше јавено дека авионот е во околината на Катланово. Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот. Авионот бил пријавен на аеродромот само за дополнување на гориво, меѓутоа како што информираа од полицијата околу 17 часот и 40 минути неговиот сигнал бил изгубен од радарот на 10 километри од пистата, во близина на Катланово.

Според информациите до кои дојде Пресс24, во несреќата загинале четири италијански и двајца косовски државјани.avion 33

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1