ИСИЛ подготвува убиство врз малиот принц Џорџ – кралското семејство во паника


Исламистите повторно испратиле порака во која велат дека ниту еден член од кралското семејство нема да биде сигурен. Британските медиуми јавуваат дека британските тајни служби добиле информации дека Исламската држава подготвува напад на 4-годишниот принц Џорџ.

Синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон пред еден месец тргна на училиште и постои сомнение дека токму училиштето може да биде место за напад. Поради тие закани, училиштето овие денови е под силно обезбедување, а родителите на останатите ученици се во голем страв.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1