Искршена гостилница во Скопје зошто газдата сакал да затвори


Утрово околу  03,30 часот во полициската станица Чаир, Ч.Ф.(49) од Скопје,  пријавил  дека  околу  01,30  часот на  ул„Александар  Урдаревски“бб во ТЦ„Живко  Брајковски“, во угостителскиот  објект „Гуне“, додека бил на своето работно место, му се приближиле Ф.Н. од с.Сингелиќ и  неговиот брат и истите почнале да го навредуваат и пцујат.

Причината за истиото било тоа  што Ч.Ф. сакал гостилницата да ја затвори и на музиката и рекол да прстанат со свирењето, по што Ф.Н. извадил нож и му се заканил.policijanokni1

Од страв да не биде повреден, Ч.Ф. избегал во  нас. Бутел, по што напаѓачот заедно со брат му почнале да го бркаат.

Откако не успеале да го фатат, се вратиле во гостилницата и го искршиле целиот инветар.

Увид на лице место извршила увида екипа на СВР-Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1