Италија: Повторно рекорден број – 21.273 новозаразени со коронавирус


Италија пријави нов дневен рекорд со 21.273 новозаразени со коронавирус, покажуваат денешните податоци од министерството за здравство.

Вкупниот број на случаи во Италија сега изнесува 525.782.

Починале уште 128 лица, си што вкупниот број на починати од последиците на Ковид-19 пораснал на 37.338.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1