Ја натепал жената во ЈСП мислејќи дека го снима како се кара со возачот


Дваесет и четиригодишник вчера со тупаници изудирал 10 години постара патничка во автобус на ЈСП кој сообраќал на линијата „19“, бидејќи мислел дека го снимала додека се карал со возачот, соопшти МВР.

avtobus nov jsp

Инцидентот се случил на улицата „Цветан Димов“ во правец кон Шуто Оризари околу 17 часот, а по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1