Јана Бурчевска стана мајка – ова е име на бебето


Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка.

Јана на полуфиналната вечер на Евровизија откри дека е бремена, а нејзиното тогашно момче Александар ја побара за жена во живо пред милионската публика.
Пејачката роди девојче кое ќе се вика Дона.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1