Каква иднина не чека: Луѓето во 4014 година ќе бидат неми, глуви и ќелави


Научниците од Универзитетот во Лос Анџелес со години го анализирале човековиот вид  и неговата еволуција.

deaf

Тие дошле до застрашувачки заклучок како ќе изгледа човекот после 2000 години.

До неодамна се сметаше дека еволуцијата на човекот го достигна својот врв, но вистината е дека постојано се менуваме и така дека во иднина, човекот  нема да  наликува премногу на нас, неговите предци.

Научниците од Лос Анџелес направија портрет на човекот кој ќе живее по 2000 години.

body-vitaminD

Според прогнозите  тој ќе биде без коса, без заби, а мирисот може да исчезне.  Уште поинтересно во оваа теорија е дека телепатијата ќе стане основно средство за комуникација, а јазикот постепено ќе стане неупотреблив.

Косата на идниот човек ќе исчезне целосно поради радијацијата и глобалното затоплување.

Накратко – по 2000 години нашите пра-пра-пра … правнуци ќе ни завидуваат на убавината, а можеби и ќе не колнат што со секој ден се повеќе го уништуваме светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1