Калифорнија: Мост од челик се топи, новинар на Ројтерс остана заробен во пожарот


Калифорнија ја погоди еден од најголемите пожари во историјата кој се случил во американските држави.

Најмалку 25 лица загинаа, а околу 100 се исчезнати.

Американецот Џон Шрајбер ги покажа последиците од пожарот во едно видео.Во видеото да се види како пожарот го „проголта“ мостот кој е направен од челик и асфалт во Малибу.

Исто така на Интернет се појави едно вознемирувачко видео кое наводно е снимено од страна на репортер на Ројтерс.

Не е познато дали успеал да побегне од тоа подрачје. 

Пожарот избил во четвртокот, а силниот пожар зборува и за податокот дека пожарникарите биле немоќни да го спречат уништување на градот Парадајс.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1