Каменуван минибус кај мостот Влајко – едно лице повредено


Вчера околу 12:30 часот во Скопје на бул. „Партизански одреди“ пред мостот Влајко од страна на непознати сторители биле фрлани камења и бекатонски плочки кон минибусот сопственост на компанијата „Менсур Турс“ кој превезувал патници.

policiska-lentaОд извршеното каменување е скршено едно стакло на минибусот и едно лице било повредно, по што му е укажана лекарска помош во “Св. Наум Охридски” каде му се констатирани телесни повреди. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1