Каменуван штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп


vmro stab prilep kamenuvanКаменуван е штабот на ВМРО – ДПМНЕ во Прилеп.

Според информациите скршено е стаклото на влезната врата од просториите каде е сместен Општинскиот комитет на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, .

Нападот на штабот се случил вчера во 16.30 часот на улицата Генерал Васко Каранегелеск“ информираат од МВР.

Лицето кое го оштетило инвентарот се уште не е идентификувано. Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1