Каракамишева повикана на разговор за полиција


Професорката Тања Каракамишева денеска била на информативен разговор во полициска станица, бидејќи била пријавена за ширење на говор на омраза.

Информацијата ја сподели Каракмишева на нејзиниот фејсбук профил. Ја пријавеле од Хелсиншкиот комитет за претходна објава исто така на фејсбук, која се однесувала на мигрантите.

Карамишева обвинува дека станува збор за политички прогон.

-Нема да ме замолчите! Нема да ме заплашите! Борбата почна, нема враќање!, напиша Каракамишева.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1