Кавадарчанка цела година вадела пари од туѓа картичка – Земала 80.000 денари


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против 34-годишната Р.Ѓ. од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Од 04.03.2017 до 10.12.2018 година од банкомати во Кавадарци пријавената, во повеќе наврати, од дебитна и кредитна банкарска картичка на Б.Ѓ. од Кавадарци подигнала 79.200 денари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1