Ќе се разбудиме на минус девет – не очекува снег, ветер и голем студ


Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но студено и ветровито. Наместа ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој локално ќе достигнува брзина над 80 километри на час.ladno2

Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус два, а дневната од четири до пет степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Ќе има услови за провејување на слаб снег.

Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до два степена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1