Кој ангел и кој демон владеат со вас според хороскопот


Овен

Во него живее Демонот на омразата и егоизмот. И Ангелот на искреноста и мислоста. Демонот буди во Овенот гнев, нетрпение, неспособност да си ја признае грешката и желба да ги повредува другите. Во исто време ангелот го тера да им помага на сите оние кои имаат потреба, но тоа не му пречи да лаже. Овните многу тешко можат да ги скријат своите вистински мисли!angel i demon

Бик

Во Бикот живее Демонот на алчноста и гневот. И Ангелот на лојалноста и добродушноста. Тоа е причината навидум бавниот и смирен Бик да се преобрази во незапирлив звер, кога е предизвикан. Неговиот Ангел го прави многу добар и верен пријател, но Демонот го тера да се одликува со огромна љубов, но кон материјалното. И покрај тоа, овој знак обично успева да ги натера Ангелот и Демонот во него да живеат во заедница и кој да доминира колку што е потребно во дадена ситуација.

Близнаци

Тука се борат Ангелот на веселбата и Демонот на лицемерието. Ангелот го прави Близнакот да биде супер забавен, оптимист, и невиден освојувач. Да те извади од дупка во која си паднал, да ти даде сили за нов живот. И токму кога целосно ќе му се отвориш, Демонот може да го натера да те предаде. Зад ведрото расположение и умешнота да комуницира често пати се кријат задни мисли.

Рак

Во Ракот живее Демонот на лагите и Ангелот на сочувството. По природа претставниците на овој знак се чувствителни кон болката на другите и имаат желба да помагаат. Добронамерни се и мили. Всушност тие искрено го презираат својот Демон, но понекогаш не се силни да го победат.

Лав

Овде се борат Демонот на ароганцијата и Ангелот на милосрдието. За Лавот е исклучително тешко да избере страна, затоа и реакциите обично се продиктувани од односот на останатите. Ако имате деликатен пристап, тогаш ќе го сретнете неговиот Ангел – мил, добар, полн со љубов, праведен и емотивен. Но ако пристапите агресивно и непријателски, ќе бидете покосени во моментот од силата на егото и умешноста негова само со зборови да ве натера да се чувствувате мизерно.

Девица

Во овој знак живее Демонот на завистта и незадоволството. Тој буквално може да ја изеде душата на Девицата. Да ја направи одмаздољубива и сомничава дури и кон луѓето кои до вчера ги љубела безумно. Од друга страна нејзиниот Ангел – се обидува да ја направи силен карактер, добар пријател и човек на кого можеш секогаш и за се да се потпреш.

Вага

На едно рамо му стои Ангелот на правдата, на другото е Демонот на искушението и манипулацијата. Демонот ги тера Вагите да си поигруваат со чувствата на другите, да бараат од сите да играат како што им свират, правејќи се загрижени и наивни. Ангелот е оној кој ги прави благородни, грижливи, полни со разбирање, луѓе што знаат да ги видат истовремено двете лица на монетата. Вагите можат да ви помогнат ако имате проблем, кој до сега никој не успеал да го реши.

Шкорпија

Во неговата душа се борат Демонот на сомнежот и презирот. И Ангелот на вистината. Демонот го тера Скорпионот постојано да е наштрек и да мисли дека некој го лаже. Или да го натера да мисли дека е светлосни години пред сите останати. Ги осудува жестоко постапките на другите, ако не се согласуваат со неговите ставови. Тоа може да доведе Шкорпијата да се уништи сама себе, ако Ангелот на вистината не му посочи кој е правилниот пат и не го натера да зачекори по него.

Стрелец

Овде живее Демонот на гордоста и Ангелот на добрината. Демонот не му дозволува да трпи никаква критика, и го тера да ја бара вината насекаде, но не и во себе си. Ангелот го прави неверојатно добра личност, која не умее да завидува и која постојано ги заштитува незаштитените. Дури и да ве повредил, бидете сигурни дека во никој случај не сакал да го направи тоа.

Јарец

Тој е под влијание на Ангелот на силата и континуитетот. Но и под влијание на Демонот на ладнокрвноста и егоцентризмот. Неговиот Ангел го прави полн со надеж, лојален, упорен и стабилен. А Демонот настапува единствено кога Јарецот ќе биде злоупотребен, предаден или разочаран. И тогаш неговата душа поцрнува, а срцето станува како камен.

Водолија

Овде живее Демонот на предавството и Ангелот на пријателството. Водолијата е многу верен пријател, и обожува да биде со своите пријатели. Достапна е на сечиј повик за помош, подржува и советува. Но секогаш ќе се постави себе си на прво место, и ако треба да избере дали да пропадне или да предаде пријател, неговиот Демон ќе го насочи кон второто. Можеби затоа на љубовно поле Водолијата е студена и ги отфрла сите кои ќе пројават интерес. За на крај да ги повреди опасно!

Риби

Во Рибите живее Ангелот на љубовта и Демонот на пороците. Нивниот ангел ги прави безкрајно емотивни, мили, посветени, луѓе кои знаат да сакаат од дното на душата. Но итриот Демон ја тера вљубената до крајни граници Риба да забега во флерт со друг. Или да бара извори на сомнителни задоволства во алкохол или наркотици.

Popara.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1