Кој е таткото? – Министерка имала 8 љубовници кога забременила


Поранешната министерка за правда на Франција, Рашида Дати има 3 годишна ќерка, а цели 3 години се шпекулираше кој е таткото.

Министерката сега тврди дека татко на детето е 68-годишниот милионер Доминик Дезење, со кој била во 2008 гофина, кога забременила.

Тој одбил да направи днк анализа, а и тврди дека не знае дали е тој татко или не бидејќи таа во исто време имала дури 8 секс партнери.

била во врска со 8 мажи во времето кога останала бремена со вонбрачно дете. Дати, на возраст од , тврди дека

тој во интервју за магазинот на „Ле монд“ објаснува дека имал само авантура со 47 годишната министерка, а неговите адвокати тврдат дека имаат докази дека во тоа време министерката имала сексуални врски со ТВ-водител, министер, ЦЕО, шпанскиот премиер, братот на Саркози, јавен обвинител од Катар и наследник на империја за луксузна роба.

Таа сега тврди дека таткото е токму Дезење за кои се вели дека тежи половина милијарда евра, и е еден од блиските бизнис сојузници на Саркози.

Дати пак палеше и жареше на министерското место во владата  на Саркози, но беше сменета во 2009 година поради лоши резултати.

Минатата недела се дозна дека сегашната прва дама, во минатото во исто време им била љубовница на тогашниот опозиционер Франсоа Оланд и на министерот во владата на Саркози, Патрик Деведјиан. Во тоа време сите тројца биле во брак или долга врска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1