Кока Кола го напушти Роналдињо, пиел ПепсиНекогаш најдобриот фудбалер на сите времиња Бразилецот Роналдињо, во иднина ќе остане без 500,000 евра кои ги примаше од неговиот довчерашен спонзор светската компанија Кока Кола.

Поранешниот играч на Барселона не смтал дека би можел да дојде до нарушување на односите со челниците на бренд-компанијата, па на една од неговите прес-конференции сметајќи дека нема да има никакви последици по него се напил од напитокот на нивниот најголем конкурент Пепси. Ова ги налутило производителите на конкурентскиот светски производител на пијалок по што се одлучиле да ги прекинат сите односи со фудбалерот.

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1