Кристијано Роналдо позитивен на коронавирус


Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус, објави Португалската фудбалска федерација. ќе го пропушти натпреварот на Португалија во рамки на Лигата на нации против Шведска во среда.

Според Португалската фудбалска федерација (ПФФ), напаѓачот на Јувентус „Тој е добро, нема никакви симптоми и се наоѓа во изолација“, соопшти Федерацијата.

Останатите во португалската репрезентација добиле негативни резултати, откако денеска беа тестирани и се на располагање за натпреварот од групата А3 во Лисабон.
Кристијано Роналдо заразен со Ковид-19 | opserver.mk

„По позитивниот случај во селекцијата, останатите играчи беа на ново тестирање денеска наутро. Сите имаа негативни резултати и ќе му бидат на располагање на тренерот Фернандо Сантош“ велат од ФСП.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1