Кривични пријави за двајца струмичани поради закани до гласачи


izbori livceСВР Струмица поднеле кривична пријава против А.А.(53) и А.А.(30), двајцата од Струмица, за сторено кривично дело повреда на слободата на определување на избирачите.

Како што информира полицијата, вчера во времето од 14.15 до 14.30 часот тие со автомобил дошле пред куќата на еден струмичанец и му рекле да гласа за СДСМ, притоа упатувајќи закани и до него и до неговото семејство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1