Крвава свадба: Младоженецот среќен пукал па ранил дете


Вистински хорор вчера се одвивал во Нови Сад кога полицаец кој правел свадба испукал куршум и погодил дете.

Девојчето на возраст од десет години било погодено од залутан куршум кој го испукал 29-годишниот Г.К. кој се женел.

Кога почнало да се пука имало 20 деца во дворот на прославата.

Од болницата велат дека детето е добро и е под лекарски надзор, за среќа раната не била длабока. Детето било погодено во раката и итно оперирано.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1