Лавина кај Бигорски манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар


Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион.

Ѕид на сообраќајниот срам

Засега нема информации колкава количина на снег, камења и дрвја паднала на коловозот, но се знае дека екипи на „Македонијапат” и друга механизација се упатени на местото за да обезбедат проодност.

Лавината паднала во близина на Бигорскиот манастир, неколку стотини метри пред бензинската станица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1