Лажни бугарски пасоши: 4 уапсени во Србија


Четворица граѓани од Пирот, Димитровград и Ќуприја се уапсени поради сомневања за примање поткпуп за издавање лажни документи за добивање бугарски пасош, соопштија од Министерството за внатрешни работи на Србија.

!Приведени се 60-годишниот М.Ж. , кој работел во општина Пирот, 38-годишниот лекар А.И. и 39-годишен Д.М. од Димитровград како и 68-годишниот В.И.. од Чуприја. Сите тие се осомничени за давање и земање поткуп со цел издавање на лажни документи за добивање бугарски пасоши“, се вели уште во официјалното соопштение на српското Министерство за внатрешни работи, пренесува БГНЕС.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1