Лек за брадавици – дома направен


jajce belkaОва е испробан лек за брадавици – само ви е потребна упорност.

Повеќе пати во текот на денот брадавиците да ги премачкате со белка од јајце.

Повторувајте се додека брадавицата не се исуши и не падне сама. Времето потребно за тоа зависи од големината и местото на кое се наоѓа брадавицата.

Едно јајце можете да употребувате подолго време само треба да го заштитите од влијание на воздухот за да не ја изгуби влагата. Најдобро е да го покриете со пластична кеса и да го чувате во фрижидер.

Повеќе природни лекови прочитајте на Бабин Лек.ком

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1