Мајка монструм: Го убила 2 годишниот син, имал 37 рани на телото – осудена е


Случајот ја потресе Британија. Ребека Шатлворд е осудена за убиство на своето мало дете, на чие тело се најдени 37 повреди во долг процес на тортура од сопствената мајка.

article-2347332-1A7B2D9D000005DC-357_306x423Детето било пронајдено мртво во јануари 2011 во станот на тогашниот љубовник на Ребека, Лук Сатертон, кој не е осуден за убиството на детето но осуден е за суровост. На телото на детето се најдени 37 повреди кои се резултат на долготрајна тортура. Тоа било предмет на силна тортура на неговата мајка која го оставила да умре и викнала лекар дури 48 часа по мачењето.

– Полицајците кои работеа на овој случај беа во шок од сознанието колку било мачено ова дете – вели детективот Керолајн.

Од сите 37 повреди претставени на приказот,  две биле исклучително ѕверски, од кои едната му го одзела животот на детето – тоа имало скршен череп и повреди на стомакот. Се верува дека фаталните повреди Киану ги добил на 7 јануари, кога се преселил со мајка му кај нејзиниот љубовник, два дена пред да го изгуби животот.

Таа ќе го помине животот во затвор, но тоа нема да го врати детето, или да го избрише ужасот низ кој тоа поминало од рацете на сопствената мајка.

povredi

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1