Македонија и Србија ги очекуваат шокантни температури, кои ќе се спуштат до минус…


Иако сегашните температури се пролетни не се опуштајте предупредуваат српските метереолози, кои на своите сограѓани им укажаа да се подготват за минусни температури.ladno2

Во некои делови на Србија денес се измерени 19 степени, но таа постепено ќе почне да паѓа.

Во среда, ќе биде околу 10-степени, но за недела се најавува субјективно чувство на дури -18. За два степена ќе биде постудено во понеделник.

Дебел минус ќе има во Западна Србија. За Ужице се најавуваат дури -22 степени, температури, кои најверојатно ќе ја зафатат и Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1