Македонски автобус стана ,,кабриолет” под мост во Бугарија (ФОТО)


Патнички автобус остана без покрив во Пловдив , кога возачот не забележал колку е низок надвозникот.Инцидентот се случил утрово , а во автобусот немало патници , освен двајцата возачи. Автобусот се заглавил целосно под надвозникот и останал без покривот. Автобусот заглавил на патот ,,Марица југ”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1