Марти Ахтисари е позитивен на коронавирусот


Поранешниот претседател на Финска и некогаш специјалниот пратеник на Обединетите нации за преговори со статусот на Косово Марти Ахтисари е позитивен на коронавирусот.

Според соопштението на кабинетот на претседателот на Финска, инфекцијата кај Ахтисари е потврдена вчера.

Марти Ахтисари има 82 години и спаѓа во ризичната група на заболени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1