Маж загина откако паднал во отвор за лифт во Кисела Вода


Триесетгодишен жител на Сарај загина денеска откако паднал во канал за лифт во зграда во скопската населба Кисела Вода.

Алсат јави дека станува збор за Мујадин Муртезани кој околу 9:30 часот го загубил животот.

Засега не е познато како се случила трагедијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1