Мажи во овие 4 пози жените најмногу уживаат


Сексот ќе биде полесен ако од почетокот на врската знаете кои се најчестите пози кои ги сака спротивниот пол, а тука можеме да се потпреме на истражувањето до кои се дојдени до тие информации на прилично голем број испитаници.

231030-seks

1. Жените едноставно ја сакаат мисионерската поза, бидејќи преку неа можат да доживеат оргазми на повеќе начини, без изведување на акробации или вложување на премногу труд. Ако мислите дека тоа е досадна положба, следниот пат кога ќе се најдете во таква секс игра, обидете се да го почувствувате целото тело на партнерот.

2. За жените подеднакво е возбудлива и позата лажица, попрецизно, позата во која мажот се припива кон грбот на жената. Жените не мора да вложат многу труд, а на мажите им е достапно целото нејзино тело за милување со рацете, стискање на градите, како и дополнителна стимулација на клиторисот.

3. Голем број од жените обожуваат во еден момент да бидат горе, да го „зајаваат“ и да ја преземат контролата на целата ситуација. Што е најдобро во таа положба и за мажите е многу возбудливо да гледаат пред очи како „играат“ женските гради со кои тие можат непрекинато да си играат.

4. За крај, поза која не е честа, но жените и тоа како уживаат во неа- секс на стол. Кога колковите на мажот и на жената се на иста висина, а мажот има голема слобода во движењата, милувањата и стимулирањето ан партнерката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1