Мигранти се качуваат во воз преку прозорец (ВИДЕО)


Видео снимка на која се гледа како вратите од празниот воз не се отвораат на железничка станица за да не влезат мигрантите во него, е објавена на Јутјуб .migranti voz 33

На снимката се гледа како двајца мигранти успеваат да се прекачат преку прозорец, а други пак, висат на последниот вагон.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1