Млад затвореник почина на Гастрологија, бил хоспитализан 4 дена пред смртта


Вчера околу 08.00 часот во Клиничкиот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“во Скопје починал А.К. (37) од Скопје, осуденик во Казнено-поправната установа Идризово, кој од 12.овој месец бил хоспитализиран на Клиниката за гастрологија.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Минатата година имаше повеќе смртни случаи на затвореници од затворот Идризово.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1